5 stycznia 2013 r.

Wielu miłośników poezji, a w szczególności twórczości Barbary Augustyn, wzięło udział w promocji jej drugiego tomiku poezji „Kątem oka”, która odbyła się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu. Występy podczas imprezy rozpoczęła śpiewająco Barbara Giża. Recytowały Kornelia i Dominika Batko oraz Agnieszka Grzyb. Podczas imprezy swoje rzeźby przedstawiła Wiesława Weronika Górak.

 

2 luty 2013 r.

Promocja „Artefaktów” – Mieleckiego Rocznika Literackiego Nr 1 (2013) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu. Akompaniament – zespół kameralny Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. Recytowały Dorota Kwoka i Maria Orłowska.

7 luty 2013 r.

Spotkanie autorskie „Wiersze wędrujące” Andrzeja Talarka w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim w ramach Podkarpackiej Izby Poetów Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Wiersze czytali: Danuta Pado i Andrzej Talarek W spotkaniu uczestniczyli miejscowi działacze wraz z dyrektorem Centrum Marcinem Świeradem i wicewójt tamtejszej Gminy Krystyną Wlezień. Z Rzeszowa przyjechał dyrektor WDK Rzeszów Marek Jastrzębski i Czesław Drąg – inicjatorem Izby.

10 luty 2013 r.

Spotkanie cyklu: Wieczór Słowa i Muzyki - Tylko Miłość potrafi zatrzymać czas w Klubie „Turkus” Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.
Wieczór  wypełniony słowem w barwach miłości z udziałem poetów z trenu Podkarpacia oraz Stefana M. Żarowa członka Grupy Literackiej „Słowo” z Mielca, który przedstawił kilka wierszy: Coś z pamięci, Pomiędzy nami, Za oknem uczucia. Przedwieczorne sobotnie. Słowo poetyckie wzmocnione zostało popisami wokalnymi Zofii Małek - gitara i śpiew, duetu Marii Mazurek i Władysława Waltosia z akompaniamentem Alberta Pacześniaka.

2 marzec 2013 r.

Spotkanie autorskie Grzegorza Kociuby w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu. Wiersze, członka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, recytowały Jadwiga Klaus i Maria Orłowska. Zaśpiewała Julia Kożuszna. Odbył się także wernisaż malarstwa, członka KŚT przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu, Grzegorza Cebuli.

10 marzec 2013 r.

Wiosenny Koncert z Okazji Dnia Kobiet w Klubie Turkus Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Na koncert złożyły się okolicznościowe  wiersze, piosenki i muzyka  w wykonaniu zaproszonych poetów, a wśród Stefana M. Żarowa członka Grupy Literackiej „Słowo” z Mielca, który zaprezentował trzy wiersze: Na tych ulicach, W przypływie, Myśląc o Tobie. Cześć muzyczną uzupełnili: Kazimierz Wiśniowski, Zofia Małek i Władysław Waltoś oraz Grupa Wokalna RSTK. Akompaniowała Sabina Bury.


21 marca 2013 r.

Światowy Dzień Poezjiw sali Rzeszowskiego Centrum Organizacji Pozarządowych - spotkanie poetów z podkarpackich z ZLP, z leżajskiego Klubu Poetów „Na marginesie”, z Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz Stefana M. Żarówa, członka Grupy Literackiej
„Słowo” z Mielca, który zaprezentował dwa utwory: Dopalanie wosku i Grunwaldzka.

6 kwietnia 2013 r.

Spotkanie z poezją z tomiku „Ona’ i jego autorem Andrzejem Moskalem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu. Wiersze autora, członka Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli recytowały Dominika i Kornelia Batko. Wystąpił ponadto duet gitarowy PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Mielcu.

21 kwietnia 2013 r.

Spotkanie autorskie i multimedialna promocja książki „Tęczowy kryształ” Katarzyny Łysoń przez Centrum Edukacji i Wydawnictwo „Meritus” w Sali Nr 1 Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Zaśpiewała Julia Kożuszna. Treści książki zostały zaprezentowane w trakcie multimedialnej prezentacji.

10 maja 2013 r.

Promocja „Artefaktów”- Mieleckiego Rocznika Literackiego Nr 1 (2012) w Fili Nr 2 Miejskiej Biblioteki w Stalowej Woli. Wystąpiła, z rozbudowanym programem, młodzież mieleckich szkół średnich: recytatorzy (opiekun Emilia Żola) i wokaliści (opiekun Jolanta Dudzik). Fundatorem wyjazdu do Stalowej Woli był senator Rzeczpospolitej Polskiej pan Władysław Ortyl.

11 maja 2013 r.

Spotkanie autorskie Wiesława Kulikowskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu (bez udziału członka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich – Odział w Krakowie). Wiersze znanego mieleckiego poety  recytowały Maria Orłowska. Zaśpiewała Barbara Giża. Wernisaż – arcydzieła mistrzów w hafcie Anny Kazany.

18 maja 2013 r.

Powtórzone, z udziałem samego literata z Mielca, spotkanie autorskie Wiesława Kulikowskiego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu: podsumowanie wyników pierwszego spotkania, wystąpienie gościa i dyskusja o  literaturze z jego udziałem.

28 maja 2013 r.

Spotkanie autorów Grupy Literackiej „Słowo” z Sekcją Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Klubie „Belferek”. Prezentacja twórców Grupy: Mieczysława Działowskiego, Janusza Kapuścińskiego, Zbigniewa Michalskiego, Aleksandry Piguły i Teresy Pyzik. Prowadzenie: Jadwiga Jankowska. Wystąpiła Grupa Wokalno – Instrumentalna PTG „Sokół 1893”.

15 czerwca 2013 r.

Promocja tomiku poezji „Reminiscencje” Janusza Kapuścińskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu. Wiersze z tomiku recytowali Dorota Kwoka i Stach Ożóg. Zaśpiewał – Marek Paprocki. W czasie promocji odbył się wernisaż malarstwa Zbigniewa Magleckiego.

6 lipca 2013 r.

Promocja tomiku poezji „Gra w zielone” Moniki Cichoń w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu. Recytacja Barbara Maciąg i Izabela Maziarz. Śpiew – Kalina Dziewit. W trakcie imprezy odbył się wernisaż rzeźby, członka Klubu Środowisk Twórczych przy TMZM im. Wł. Szafera Tadeusza Płeszki.

21 sierpnia 2013 r.

Podsumowanie Konkursu Literackiego „Na skrzydłach Ikara”, w ramach III Spotkań Pokoleń Lotniczych 2013. Wyróżniono nagrodami członków Grupy Literackiej „Słowo”: Zbigniew Michalski – pierwsze miejsce, Kazimierz Trela – pierwsze miejsce, Monika Cichoń – drugie miejsce i Barbara Bernat – trzecie miejsce.

7 września 2013 r.

Spotkanie rocznicowe Grupy Literackiej „Słowo” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu. W programie artystycznym wystąpili : Marek Paprocki – śpiew, Dorota Kwoka i Stach Ożóg – recytacja poezji Jarosława Zielińskiego, wernisaż malarstwa – Józefa Kardyś. W spotkaniu wzięli udział Helena i Eugeniusz Zielińscy z Warszawy – rodzice przedwcześnie zmarłego autora zbioru poezji „Słowa i linie” uhonorowanego pośmiertnie Nagrodą ks. Jana Twardowskiego, a także, goszczący z wizytą w Mielcu, Teofil Lenartowicz z Wrocławia.

 

7 września 2013 r.

Narodowe Czytanie Fredry. Woj. Dom Kultury w Klubie„Turkus” WDK w Rzeszowie. Wojewódzki Dom Kultury włączył się w ogólnonarodową akcję czytania Fredry, zapraszając do udziału uczniów rzeszowskich szkół, członków związków i stowarzyszeń twórczych oraz pracowników. Jednąspośród charakterystycznych postaci Papkina z „Zemsty” odczytał Stefan M. Żarów członek Grupy Literackiej „Słowo” z Mielca.

13 września 2013 r.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Fila nr 9 w Rzeszowie.
Program o żołnierzach września 1939roku  pt. „Przywołaj Pamięć”
W programie znalazły się wiersze i pieśni patriotyczne poetów podkarpackich. W wśród  prezentowanych utworów przedstawiono  wiersz Stefana M. Żarowa pt. „Muzyka dla drogi”. Utwór nawiązujący do tułaczej doli człowieka  o głębokiej refleksji egzystencjalnej. Zawierający dużą dozę elementów patriotycznych. Interpretacji wiersza dokonała Maria Rudnicka.

15 września 2013 r

Promocja tomiku poezji „Dłonie” Aleksandry Piguły w Sali Nr 1 Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. W programie wystąpili: Aleksander Berkowicz – kontrabasista i wykonawca pieśni satyrycznych z Rzeszowa, Jadwiga Klaus i Maria Orłowska – recytacja oraz Maria Brąglewicz z wernisażem malarstwa.

5 października 2013 r.

Promocja tomiku poezji „Po tamtej stronie słońca” Danuty Łakomskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu. W programie wystąpili: Julia Kożuszna i Jakub Karwacki – poezja śpiewana do wierszy z tomiku,   Jadwiga Klaus, Maria Orłowska i Małgorzata Białasik – recytacja wierszy i Alicja Korzeniewska – wernisaż malarstwa.

7 Października 2013 r.

Walne Zgromadzenie Członków Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury z siedzibą w Rzeszowie w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Po raz drugi Stefan M. Żarów członek Grupy Literackiej „Słowo” z Mielca wybrany został na kolejną kadencję wiceprezesem Stowarzyszenia.


15 października 2013 r.

Audycja radiowa pt. „Między nami”w Studio Polskiego Radia Rzeszów. Pośród zaproszonych gości znalazł się Stefan M. Żarów, który przestawił swoją działalność w zakresie animacji kultury.


22 października 2013 r.

XIX Doroczne Spotkania Poetów organizowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu - sala Przemyskiego Towarzystwo Muzycznego w Przemyślu. Spotkania te gromadzą kilkudziesięciu poetów z terenu Podkarpacia.Każdy  uczestnik prezentuje swoją sylwetkę twórczą oraz przedstawia wierszz  okolicznościowego almanachu. Pośród uczestników spotkania po raz trzeci zaprezentował  się Stefan M. Żarów z Mielca - członek Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera  w Mielcu.

30 października 2013 r.

Spotkanie Piotra Duraka – wiceprezesa Grupy Literackiej „Słowo” z młodzieżą Zespołu Szkół z Radomyśla Wielkiego w tamtejszej Gminnej Bibliotece Publicznej oraz z licealistami w Przecławia (Liceum i Gimnazjum im. ks. Jerzego Popiełuszki ) w tamtejszej Gminnej Bibliotece Publicznej.

7 listopada 2013 r.

Chociaż w drodze na Podkarpacką Izbę Poezji poświęconą twórczości Barbary Augustyn, w klubie Turkus Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, dwunastoosobowa ekipa Grupy Literackiej Słowo przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu utknęła w korku, samo spotkanie z opóźnieniem, po  emocjonalnym powitaniu i  wprowadzeniu Czesława Drąga –potoczyło się dalej swoim rytmem. Recytowała Danuta Pado i Barbara Augustyn, zaśpiewała Barbara Giża.

7 grudnia 2013 r.

Spotkaniem autorskim „Zapełnić przestrzeń między zapisanym” Agaty Linek ze Stalowej Woli,  w Czytelni Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu, członkowie Grupy Literackiej „Słowo” przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej w Mielcu zakończyli kolejny sezon swojej działalności artystycznej. Wystąpili: CanticaRomanza i Jadwiga Klaus z Marią Orłowską. Imprezie towarzyszył wernisaż rzeźby Stanisława Szęszoła.

 

Zbigniew Michalski

Please publish modules in offcanvas position.