W niedzielne popołudnie 2-go czerwca 2024 r. w wypełnionej po brzegi sali mieleckiej Łojczykówki zgromadzeni goście byli świadkami niezwykłego wydarzenia. W swój literacki intymny świat zaprosiła wszystkich prezes Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo – uznana mielecka poetka-  Aleksandra Piguła, a w podróży po strofach jej wierszy towarzyszył jej wybitny aktor scen warszawskich, a także filmowych i telewizyjnych Jakub Błażej Lasota.

5 kwietnia 2024 r. w auli Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, odbyła się III Biesiada Humanistyczna, zorganizowana w ramach obchodów Światowych Dni Poezji oraz Roku Czesława Miłosza, ustanowionego przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej.

Sympatycy i członkowie TMZM !!!  Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im Władysława Szafera jest organizacją pożytku publicznego, co oznacza, że istnieje możliwość zasilenia 1,5-procentowym odpisem należnego podatku, z przeznaczeniem na naszą działalność statutową.
   Zarząd Towarzystwa zwraca się do członków, sympatyków Towarzystwa oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o odpis 1,5% podatku dochodowego osób fizycznych za rok 2023.
W rozliczeniu rocznym PIT wystarczy wpisać w odpowiednich rubrykach formularza pełną nazwę „Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera” nr KRS 0000183891 oraz kwotę.  Liczymy, że zechcecie Państwo przeznaczyć swoje 1,5% na ten cel.

Please publish modules in offcanvas position.