Jakub Błażej Lasota czytał wiersze Aleksandry Piguły

W niedzielne popołudnie 2-go czerwca 2024 r. w wypełnionej po brzegi sali mieleckiej Łojczykówki zgromadzeni goście byli świadkami niezwykłego wydarzenia. W swój literacki intymny świat zaprosiła wszystkich prezes Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo – uznana mielecka poetka-  Aleksandra Piguła, a w podróży po strofach jej wierszy towarzyszył jej wybitny aktor scen warszawskich, a także filmowych i telewizyjnych Jakub Błażej Lasota.

Spotkanie rozpoczęła Aleksandra Piguła, która przywitała gości, a w sposób szczególny wspomnianego już aktora Jakuba Lasotę- mielczanina z pochodzenia i absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, Józefa Smacznego – Radnego Rady Powiatu, Tomasza Leyko - Zastępcę Prezydenta Miasta Mielca, Agatę Ćwiękę – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miasta Mielca, prezesa Zarządu TMZM - Zbigniewa Działowskiego z małżonką, prezesa honorowego TMZM Janusza Chojeckiego z małżonką, Włodzimierza Adamskiego - profesora Politechniki Warszawskiej i Politechniki Rzeszowskiej, Ewelinę Łopuszańską- prezes RSTK w Rzeszowie wraz z kierownikiem sekcji literackiej Małgorzatą Korbecką Matwij, Elżbietę Woźniak – prezes PTTK Oddział w Mielcu wraz z członkami PTTK , koleżanki z MGL SŁOWO:Teresę Elżbietę Pyzik, Beatę Borowską-Seterę i Beatę Pleban oraz wszystkich obecnych miłośników jej poezji.

W swoim powitaniu Aleksandra Piguła zwróciła się do Rodziców Jakuba: Barbary i Tomasza Lasotów, którzy zainicjowali to wydarzenie. W czterech odsłonach poezji autorki w niezwykłej mistrzowskiej interpretacji aktorskiej Jakuba Lasoty słuchacze mogli zagłębić się w liryczny świat wierszy Aleksandry Piguły, przeplatanych krótkimi komentarzami autorki.

Scenariusz opracowany wspólnie przez bohaterów spotkania nie zawierał muzyki, bo jak stwierdził sam Aktor „te wiersze same w sobie są melodią”. Na zakończenie zostały przedstawione dwa premierowe wiersze autorki z materiału, nad którym obecnie pracuje. Była to zapowiedź tego, co niebawem ma się ukazać. Aleksandra Piguła i Jakub Błażej Lasota podziękowali za wspólnie przeżyte chwile i zaprosili do pamiątkowego zdjęcia.

Po oficjalnej części spotkania długo jeszcze trwały rozmowy, a liczni zgromadzeni gratulowali wspaniałego występu tego poetycko-aktorskiego duetu. Była to kolejna okazja do zaprezentowania wierszy, tym razem w wykonaniu profesjonalisty i z pewnością na długo zapamiętamy te chwile.

Poetka serdecznie podziękowała wszystkim uczestnikom spotkania za obecność, a przyjaciołom z Mieleckiego Oddziału PTKK w Mielcu za pomoc w zorganizowaniu tego unikalnego wydarzenia oraz zaprosiła na słodki  poczęstunek.

Aleksandra Piguła
zdjęcia - Halina Chojecka

Please publish modules in offcanvas position.