Biesiada Humanistyczna w Elektryku

28 kwietnia 2022 roku członkowie Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO Aleksandra Piguła i Adam Kopacz uczestniczyli w Biesiadzie Humanistycznej w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu.

Biesiada zorganizowana była z okazji Światowego Dnia Poezji i 200 rocznicy Romantyzmu Polskiego. Święto poezji w Elektryku to coroczna tradycja szkoły połączona zwykle z prezentacją twórczości poetów regionalnych.

Jako prezes Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” TMZM w imieniu swoim i Adama Kopacza serdecznie dziękuję za zaproszenie  dyrektor Lidii Gereło, wicedyrektor Elżbiecie Bąk, nauczycielkom Halinie Bednarz, Lucynie Maryniak, Dorocie Targosz, Alicji Rajchel oraz miłe przyjęcie, a młodzieży  szkoły za zaangażowanie i uwagę.

Na spotkaniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na wykonanie ilustracji do wybranego utworu romantycznego. 
Uczniowie uczestniczyli w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Adama Mickiewicza, czytali wiersze zaproszonych poetów, a uczennica Patrycja Rzeźnik zaśpiewała kilka polskich przebojów. 

Po raz kolejny zabrzmiała poezja Mieleckiej Grupy Literackiej „SŁOWO” w szkole,  a dodatkową atrakcją była prezentacja kilku rzeźb Adama Kopacza, który jest też członkiem Klubu Środowisk Twórczych TMZM.

Mam nadzieję, że to spotkanie poetyckie  zostawi miły ślad w pamięci uczniów i pracowników szkoły.

Aleksandra Piguła

Please publish modules in offcanvas position.