Rozśpiewana promocja "Karuzeli" tomiku Aleksandry Piguły

{jcomments on}17 października 2015 roku w Sali balowej Pałacyku Oborskich w Mielcu miała miejsce promocja czwartego tomiku poezji Aleksandry Piguły "Karuzela". Autorkę i zgromadzonych gości przywitał dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu Jerzy Skrzypczak, który pełnił rolę gospodarza spotkania.


{flike id=714}


Wśród gości obecne były władze SCK Mielec, na czele z dyrektorem Jackiem Tejchmą i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu Marią Błażków.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Wł. Szafera w Mielcu reprezentowali prezes Janusz Chojecki, wiceprezesi Andrzej Talarek i Zbigniew Wicherski, członkowie zarządu, wśród nich prezes Grupy literackiej „Słowo” Zbigniew Michalski, Andrzej Kobylarz, Stefan Żarów, Roman Trojnacki.

Grupę Literacką „Słowo” reprezentowali Mieczysław Działowski, Janusz Kapuściński, Kazimierz Trela, Jan Robak, Izabela Trojanowska.

Ze Stalowej Woli przybyła na tę uroczystość recenzentka tomiku - poetka Agata Linek ze Stowarzyszenia Literackiego "Witryna", z Rzeszowa poetka Ewelina Łopuszańska.

Na początek wystąpił duet akordeonowy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu (opiekun Zdzisław Szymczyk).

Agata Linek, członkini Stowarzyszenia Literackiego Witryna ze Stalowej Woli, przeczytała napisaną recenzję tomiku zatytułowaną „Na karuzeli zdarzeń”.

Po krótkiej uczcie muzycznej po lirycznych ścieżkach tomiku wzorowo oprowadzili uczestników promocji Maria Orłowska i Stefan Michał Żarów.

Tytułem wstępu swoje podziękowania złożyła także autorka, zapowiadając, że w ramach niespodzianki wystąpi zespół "Łódź Piotrowa" z Parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu - kierowany przez Jana Robaka. Zespół wykonał trzy utwory przygotowane specjalnie na promocję tomiku do tekstów Aleksandry Piguły i muzyki Jana Robaka. Były to „ Walc w chmurach” z tomiku „Karuzela”, „Wielkie pragnienie” z tomiku „Skrzydła” i „Na krawędzi” tekst napisany jako piosenka. Po zasłużonych brawach zespół wykonał jeszcze przeboje z lat sześćdziesiątych a utwór „Walc w chmurach” został zaśpiewany już wspólnie z publicznością na bis, przez co występ trwał blisko czterdzieści minut.

Na zakończenie spotkania autorka jeszcze raz podziękowała gospodarzowi spotkania Jerzemu Skrzypczakowi i reprezentującym SCK w Mielcu i MBP w Mielcu Jackowi Tejchmie i Marii Błaźków za wydanie tego tomiku i prawie dziesięcioletnią współpracę z Grupą Literacką „Słowo”.

Zanim autorka zaczęła podpisywać swoje tomiki, odbyła się jeszcze pamiątkowa sesja fotograficzna. Z imprezy powstały filmy przedstawiające występ zespołu oraz obszerne fragmenty promocji.

Kolejne święto poezji zakończyło się podpisywaniem tomiku przez jego autorkę.


wichz / ZM


fot Zbigniew Wicherski
fot. Roman Trojnacki
Zespół muzyczny "Łódź Piotrowa" fot. Roman TrojnackiZaproszenie
10.10.2015
17 października 2015 roku (sobota) o godz.17.00 organizatorzy zapraszają do Muzeum Regionalnego w Mielcu ul. Legionów 73 na promocję tomiku "Karuzela" Aleksandry Piguły.


Please publish modules in offcanvas position.