20 listopada 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu odbyło się spotkanie poświęcone pamięci członków i przyjaciół Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, którzy odeszli w trakcie XVII kadencji tj. w latach 2019-2022.Organizatorem i pomysłodawcą spotkania było TMZM i Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu. Spotkaniu towarzyszyła promocja okolicznościowego folderu „Pro memoria” dedykowanego członkom, przyjaciołom i sympatykom TMZM, którzy od nas odeszli. To hołd złożony twórcom, literatom, artystom, ludziom zasłużonym w działalności na rzecz społeczności mieleckiej.

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego, Mielecka Rada Działalności Pożytku Publicznego oraz Obywatelski Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski w Mielcu zorganizowały  4 września 2018 roku w Pałacyku Oborskich w Mielcu XV Kongres Organizacji Pozarządowych Powiatu Mieleckiego i Gminy Miejskiej Mielec zajmujących się statutowo kształtowaniem patriotyzmu.

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych
Uroczystość, podczas której Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wręczyła odznaczenia za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz za osiągnięcia w pracy samorządowej, odbyła się 24 czerwca 2014 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Medale i odznaki otrzymało około 50 zasłużonych mieszkańców województwa.

Please publish modules in offcanvas position.