Znakomita poezja Izabeli Trojanowskiej w „Miastovej”

Na ostatnią imprezę roku 2016 Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu, do Restauracji „Miastova” Reg Benz, zaprosiła poetka Izabela Trojanowska, by zaprezentować swój debiutancki tomik „Akt” – zawierający  znakomitą poezję, kreujący własną wizję i przestrzeń świata w taki sposób, który skłania do głębokiej zadumy, przemyśleń, i kilkukrotnego powracania na wydeptane przez poetkę ścieżki słowa.

Imprezę rozpoczęła w imieniu organizatorów prowadząca Barbara Augustyn. Swoje przemyślenia, dotyczące prezentowanej  poezji, przedstawił prezes Grupy Zbigniew Michalski. Powiedział on i.in: „Tak jak radary wyłapują sygnały nieskończonego kosmosu, poeta wyłapuje je z najbliższego otoczenia  i kreuje własny świat po swojemu…”.
 
Wkrótce potem rozpoczął się spacer po kartach tomiku w wykonaniu prowadzącej i jego autorki. Spacer ten prowadził poprzez kolejne rozdziały książki i był luźną rozmową z autorką przedzieloną kolejnymi wierszami, po których padały ważkie pytania na tematy związane z prezentowaną poezją, zaś ta całość prezentacji trwała godzinę piętnaście minut.

Zanim to nastąpiło  w pierwszym, z dwóch antraktów muzycznych, wystąpiła Agnieszka  Niedbała – uczennica PSM im. M. Karłowicza w Mielcu.
W spotkaniu uczestniczyli rodzice autorki Władysława i Waldemar Dziadzio oraz jej mąż Paweł i córka Alutka.

Po prezentacji książki wywiązała się ciekawa dyskusja. Uczestniczyli w niej: Z. Michalski, W. Zaborniak, A. Talarek,  jej  mama Władysława i inni.
 
Prezes  TMZM Janusz Chojecki pogratulował tomiku autorce. Prezes Grupy złożył wszystkim uczestniczącym w imprezie najserdeczniejsze życzenia wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku 2017.

Do stolika przy którym podpisywała swoje książki ustawiła się długa kolejka chętnych. Z kolejnej imprezy Grupy powstała ciekawa dokumentacja fotograficzna.

Mielec 10.12.2016fot. Roman Trojnacki


Zaproszenie
Miejska Biblioteka Publiczna SCK Mielec i Grupa Literacka „Słowo” działająca przy TMZM im. Władysława Szafera w Mielcu zapraszają  10 grudnia 2016 r. (sobota) godz. 17.00 na promocję tomiku poezji "Akt" Izabeli Trojanowskiej do Restauracji "Miastowa" ul. Legionów 80.


 

Please publish modules in offcanvas position.