"Herbert w szkole. Etyka i aksjologia", to tytuł wykładu dra Stanisława Dłuskiego, poety, eseisty, krytyka literackiego, wykładowcy w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego wygłoszonego na warsztatach literackich Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO TMZM 7 sierpnia 2020 roku w Hotelu Polskim w Mielcu.
Dr Stanisław Dłuski współzałożyciel i były redaktor naczelny kwartalników „Fraza” i „Nowa Okolica Poetów" jest autorem kilkunastu tomików (ostatni „Oda do próchna” 2020), monografii naukowych, opracowań. Jego wiersze znajdują się w antologiach roczników 60. I poezji po 1989 roku. Są tłumaczone na język angielski, czeski, francuski, serbski, rosyjski , ukraiński, włoski.

27 maja 2019 roku drugie już w tym roku warsztaty poetyckie Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO TMZM przeprowadził aktor Andrzej Plata. Jest on absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a na co dzień występuje na deskach Teatru im. Stefana  Żeromskiego w Kielcach. Wcześniej współpracował z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie i z Teatrem Nowym w Krakowie.

28 września 2017 roku w Jadernówce, siedzibie TMZM im. Władysława Szafera w Mielcu odbyły się drugie w tym roku warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo, które poprowadziła dr Hanna Krupińska-Łyp, pedagog i wychowawca wielu pokoleń polonistów na Uniwersytecie Rzeszowskim, w tym obecnych na warsztatach Teresy Elżbiety Pyzik i Haliny Bednarz.

Please publish modules in offcanvas position.