"Dwa Słowa w Słowie" MGL SŁOWO TMZM, Beata Pleban i Barbara Sażalska

22 października 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Dwa Słowa w Słowie”. Tym razem publiczność miała okazję zapoznać się z sylwetkami dwóch poetek należących do Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO TMZM - Beaty Pleban i Barbary Sażalskiej.

link: https://wicherski1.blogspot.com

Spotkanie rozpoczęła 15 letnia Karolina Lazur,  uczennica Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu, obecnie II stopnia w klasie skrzypiec. Karolina zaśpiewała utwór Ponadczasowość (słowa Aleksander Szatarów , muzyka Dariusz Jaros), a następnie wykonała utwory na skrzypce: „ Lullaby” – Kołysankę i „Por una cabeza” – („O jedną głowę”) – tango skomponowane w 1935 roku przez Carlosa Gardela do tekstu Alfredo Le Pera.

Jak podkreśliła prezes Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO  Aleksandra Piguła spotkania tego cyklu w całości tworzone są przez głównych bohaterów. Beata Pleban prezentowała swoje wiersze z tomiku „Spojrzenie” oraz kilka nowych utworów, w tym fragmenty dwóch opowiadań.  Barbara Sażalska prezentację swoich wierszy zakończyła śpiewem a cappella utworów „Człowieczy los”  Anny German i „Karuzela” Marii Koterbskiej, za wykonanie których zebrała ogromne brawa.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektor MBP SCK w Mielcu Jolanta Strycharz, prezes MUTW Elżbieta Kwiatkowska, prezes TMZM Zbigniew Działowski z żoną, prezes honorowy TMZM Janusz Chojecki, prezes Podkarpackiego Uniwersytetu Ludowego z siedzibą w Tuszymie- Anna Szlachetka i członek zarządu Barbara Kopacz, Zbigniew Wicherski – członek zarządu TMZM, wiceprezes MGL SŁOWO - Teresa Elżbieta Pyzik, członkowie MGL Słowo: Kazimierz Trela, Henryka Marek, Ewa Siembida, Marzanna Olter, Beata Borowska–Setera, a także należący do ZLP Oddział w Rzeszowie- Andrzej Talarek, rodzina i znajomi poetek oraz liczni miłośnicy poezji.

Nie zabrakło też gratulacji od prezesa Janusza Chojeckiego, który w swoim wystąpieniu podkreślił jak dobrze w mieleckim środowisku przyjęły się „Dwa słowa w Słowie”.

Do gratulacji dla poetek dołączyły prezes Anna Szlachetka i Barbara Kopacz.

Aleksandra Piguła wspomniała śp. Małgorzatę Mikinę w drugą rocznicę śmierci i poprosiła o uczczenie jej pamięci minutą ciszy.  Zaprosiła również  na Zaduszki poetyckie, które odbędą już 3 listopada 2023 r. w Domu Kultury w Przecławiu.

Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze i zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz słodkim  poczęstunkiem.

Aleksandra Piguła


Zaproszenie na spotkanie z cyklu "Dwa słowa w Słowie"

16.10.2023
Mielecka Grupa Literacka SŁOWO TMZM, Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu zapraszają na spotkanie poetyckie z cyklu „Dwa Słowa w Słowie”, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 22 listopada 2023 roku o godz. 17:00 w Sali Audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu.
Bohaterkami spotkania będą dwie poetki zrzeszone w MGL SŁOWO: Beata Pleban oraz Barbara Sażalska.

Please publish modules in offcanvas position.