Promocja tomiku "Wiersze nieplewione" Teresy Elżbiety Pyzik

W wypełnionej po brzegi sali Pałacyku Oborskich  26 października 2018 roku poezja przeplatała się z muzyką za sprawą Teresy Elżbiety Pyzik z Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” TMZM i jej nowego zbiorku „Wiersze nieplewione”.

Uczta poetycko-muzyczna w Pałacyku Oborskich
Starannie przygotowane spotkanie prowadziła Barbara Mamcarz, przyjaciółka autorki jeszcze z czasów studiów na filologii rosyjskiej, a potem polskiej.
Prezes TMZM Janusz Chojecki przedstawił gościom postać poetki, jej działalność w zarządzie TMZM, Mieleckiej Grupie Literackiej „Słowo”, w Klubie Środowisk Twórczych.
Literacka uczta przebiegała pod kątem  analizy głównych wątków poruszonych przez autorkę w zbiorku, do którego ciekawy wstęp napisał znany krytyk literacki, poeta i prozaik mieszkający w Kielcach, Zdzisław Antolski. Tematy te dotyczyły:  rodziny, wartości duchowych, przyrody. Poetka zadedykowała zbiorek zmarłym przed laty Rodzicom, chcąc w ten sposób ocalić od zapomnienia i uwiecznić miłość i wdzięczność jaką zawsze Ich darzyła.
 Po  prezentacji przez Barbarę Mamcarz kolejnych wątków i myśli z tomiku, odpowiednio dobrane  wiersze recytowali  pięknie, znani ze spotkań literackich : Elżbieta Witek i Jan Stępień. Autorka również przeczytała kilka swoich utworów, podkreślając, że wydanie zbiorku finansowo wsparło TMZM. Podczas  zabierania głosu prowadząca  spotkanie Barbara Mamcarz nawiązywała również do poprzednich tomików autorki „W lustrze babiego lata” i „W niepokoju myśli”.

Spotkanie muzycznie rozpoczął i zakończył  krótkimi utworami poetyckimi znany w Polsce i za granicami mielecki bard, członek MGL „Słowo” Jerzy Mamcarz, którego występ został znakomicie przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność.

Wszyscy obecni na spotkaniu, w podziękowaniu, otrzymali tomik „Wierszy nieplewionych”. Autorka długo pisała dedykacje na każdej książeczce.
Dla ciała, czekał na gości poczęstunek z cukierni „Pokusa”, kawa i herbata.

zdjęcia: Bogusław Trojnacki


Zaproszenie
19-10-2018
Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, Mielecka Grupa Literacka SŁOWO TMZM, Muzeum Regionalne SCK w Mielcu Pałacyk Oborskich zapraszają 26 października 2018 roku o godz. 18.00 na spotkanie z poezją Teresy Elżbiety Pyzik, wiersze z tomiku "Wiersze nieplewione".
prowadzenie - Barbara Mamcarz,
śpiew - Jerzy Mamcarz
recytatorzy - Elżbieta Witek, Barbara Mamcarz, Jan StępieńPlease publish modules in offcanvas position.