Mieleckie poetki SŁOWA gościnnie w Przemyślu

26 kwietnia 2024 roku członkinie Mieleckiej Grupy Literackiej  SŁOWO Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej Aleksandra Piguła i Beata Borowska-Setera gościły w Przemyślu.

Na zaproszenie Przemyskiej Biblioteki Publicznej im J. Konarskiego oraz Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Przemyślu obie poetki mogły w pięknej historycznej siedzibie biblioteki zaprezentować swoją twórczość literacką.

Spotkanie noszące tytuł  "Dwie filiżanki z wierszem" zostało w perfekcyjny sposób przygotowane przez przemyską Bibliotekę oraz prezesa RSTK Mieczysława Szabagę.

Świetna promocja wydarzenia w Przemyślu zaowocowała sporym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Przemyśla, ale również Jarosławia czy Medyki.

Zabytkowa aula biblioteki zgromadziła wielu fanów poezji.

Prowadzenie uroczystości powierzono Joannie Lorenowicz - uznanej przemyskiej poetce, a i sam prezes RSTK zaskoczył gości wspaniałą interpretacją wierszy Aleksandry Piguły.

Literacką esencję dopełniła szczypta muzyki w wykonaniu  Aleksandra Kłapy i Janusza Stojaka. Wzruszającą dla obu Pań niespodzianką przygotowaną przez organizatorów była prezentacja utworów muzycznych skomponowanych specjalnie na tę okazję przez znaną przemyską bardkę Małgorzatę Stankiewicz z tekstami wierszy mieleckich poetek-bohaterek spektaklu.

Publiczność z wielkim entuzjazmem przyjęła prezentowane treści domagając się kolejnych wierszy.

Na uroczystość przybył również redaktor Polskiego Radia Rzeszów Grzegorz Janiszewski, aby przeprowadzić wywiad z mieleckimi poetkami do niedzielnej stałej radiowej audycji  "Okolice Kultury".

Po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia w siedzibie przemyskiego RSTK zorganizowano mniej formalne spotkanie, gdzie przy poczęstunku do późnego wieczora toczyły się rozmowy o kulturze, literaturze i sposobach docierania do czytelników.

Kolejny już wyjazd członkiń Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO świadczy o coraz bardziej rosnącej popularności  Grupy, a także Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej na literackiej mapie Podkarpacia.

Beata Borowska-Setera

Please publish modules in offcanvas position.