Mielecka Grupa Literacka SŁOWO Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej oraz Państwowa Szkoła MuzycznaI i II Stopnia w Mielcu zapraszają na promocję książki Marii Czechowicz zatytułowanej „Rzeka Życia-MIŁOŚĆ”, która odbędzie się w dniu 2 marca 2024 r.(sobota) w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu przy ul. Kościuszki 10 w Mielcu o godz. 11.00.

1 lutego 2024 roku zmarł Śp. Bogdan Krawiec, mąż naszej koleżanki z MGL SŁOWO Steni Krawiec.

Zarząd i członkowie MGL SŁOWO, a także członkowie TMZM
składają kondolencje i przesyłają wyrazy szczerego współczucia Koleżance i Rodzinie.

Maleńkie Dziecię i Wielki Bóg w jednej osobie
Jedyny Ojca Syn przychodzi na świat
Rodzi się dziś w noc betlejemską w ubogim żłobie
Bóg dla którego w gospodzie miejsca brak
Aleksandra Piguła

17 grudnia 2023 roku z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Jerzego Mamcarza.
W imieniu Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu i Członków Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO składamy najszczersze kondolencje żonie Barbarze i całej Rodzinie.
Spoczywaj w Pokoju!  Zachowamy Jerzego Mamcarza w życzliwej pamięci!

Początek listopada to każdego roku czas zadumy, w którym wspominamy naszych bliskich, przyjaciół i znajomych, którzy zakończyli już swoją ziemską wędrówkę. Członkowie Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO uczcili pamięć swoich zmarłych przyjaciół na Zaduszkach Poetyckich w Domu Kultury w Przecławiu  w dniu 3 listopada 2023 roku, w czasie których promowany był okolicznościowy folder „W pamięci wiecznie żywi”. Wśród wspominanych znaleźli się świętej pamięci: Paweł Dębicki, Mieczysław Działowski, Janusz Kapuściński, Wiesław Kulikowski, Małgorzata Mikina, Jan Robak, Jan Stępień, Roman Trojnacki.

„Cudowny stop elementów, dla kogo jest poezja i po co?”
28 września 2023 roku w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu mieszczącego się w obiekcie Jadernówka odbyły się warsztaty literackie członków Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO poprowadzone przez prof. dr hab. Jana Wolskiego, wybitnego dydaktyka pracującego w  Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Please publish modules in offcanvas position.