Spotkanie autorskie Barbary Mazurkiewicz, setne spotkanie GL Słowo

{jcomments on}Liczne grono miłośników poezji, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, zjawiło się 8 grudnia 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu, by wziąć udział w spotkaniu autorskim Barbary Mazurkiewicz, członkini Związku Literatów Polskich – Oddział Rzeszów, członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich i Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli, autorki o bogatym biogramie artystycznym, docierającej ze swoją twórczością daleko poza Polskę i Europę.

Spotkanie będące setną imprezą Grupy Literackiej „Słowo”, działającej przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, odbyło się w ramach wymiany spotkań autorskich ze stalowowolską organizacją literacką.

Spotkanie, w imieniu współgospodarza imprezy MBP w Mielcu, otworzyła osobiście jej dyrektor Maria Błażków, zaś postać Barbary Mazurkiewicz przedstawił prezes Grupy Zbigniew Michalski, który zwrócił szczególną uwagę na dokonania artystyczne goszczącej w Mielcu lubaczowskiej poetki i… na fakt ilości zorganizowanych dotąd przez Grupę imprez artystycznych, dotyczących artystycznych wydarzeń z dziedziny literatury. Spotkanie, przebiegające w niezwykle miłej atmosferze, rozpoczęło się od tradycyjnej „chwili z piosenką”.

Przed uczestnikami spotkania, swój talent i niezwykłe zdolności artystyczne, zaprezentowała po raz kolejny Barbara Giża. Jej występ, podczas którego wykonała pięć utworów, bardzo przypadł do gustu uczestnikom spotkania. Spodobał się także głównej bohaterce spotkania.Po zakończonym występie, młoda solistka,stosowne kwiaty otrzymała od Marii Błażków.

W chwilę później rozpoczęła się recytacja utworów z tomików pani Barbary. Wiersze z tomiku „Wronie lądowisko” (Lubaczów 2011) zaprezentował Jan Stępień, zaś wiersze z tomiku „Życie kobiety wpisane w tarczę zegara”(Lubaczów 2012)  Jadwiga Klaus. Ich występ także spodobał się Barbarze Mazurkiewicz, która po jednym z wierszy prezentowanych przez Jadwigę Klaus nie kryła wzruszenia. Ostatnio wydaną książkę „Lepiej być, niż mieć ” (Lubaczów 2012) zaprezentował Zbigniew Michalski. Zaraz po jego wystąpieniu rozpoczęła się dyskusja. Wzięli w niej udział: Edward Guziakiewicz, Maria Orłowska, Stefan Żarów, Zbigniew Michalski, Maria Kozłowska, Jadwiga Klaus, Antoni Rejman , Barbara Augustyn, Teresa Pyzik i Andrzej Talarek. Barbara Mazurkiewicz zaprezentowała wydawnictwa portalu e – literaci, którego jest właścicielką, odpowiadała o spotkaniach zagranicznych, o wydawnictwie „Pogniecione wiersze” Centrum Kulturalnego Przemyśl, o koligacjach lubaczowskich, o odbiorcach spotkań zagranicznych, tłumaczeniach swojej poezji na różne języki i… procesie sądowym dotyczącym pewnego wiersza, mającym pochodzenie z lokalnej społeczności.

Najbardziej aktywnym w dyskusji był kolega pani Barbary z ZLP – Oddział Rzeszów Edward Guziakiewicz. Za udział w spotkaniu, goszczącej po raz pierwszy w Mielcu poetce, podziękował prezes Zbigniew Michalski. Długa kolejka, po zakończonym spotkaniu, ustawiła się do stolika, gdzie pani Barbara podpisywała swoje książki.Ze spotkania powstała bogata dokumentacja fotograficzna, a także w postaci nagrania DVD dokonanego przez firmę „Aga – Video” Janusza Kipy. Wieloma miłymi akcentami, na zakończenie kolejnego sezonu artystycznego Grupy Literackiej „Słowo”, zakończyło się spotkanie w mieleckiej bibliotece.

Please publish modules in offcanvas position.