10 stycznia 2015 r.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu odbyła się uroczysta promocja Artefaktów - Mieleckiego Rocznika Literackiego Nr 3(2014). Obecny był prezes Towarzystwa Jerzy Kazana, wiceprezesi: Maria Błażków i Józef Roguz, jak również członkowie Zarządu TMZM. Wystąpił mielecki zespół CanticaRomanza. Recytacji utworów zamieszczonych w numerze podjęli się Barbara Augustyn z Janem Stępniem.

28 stycznia 2015 r.
W Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie miał miejsce wieczór autorski Aleksandry Piguły „Popołudnie z poezją”.Gościem specjalnym spotkania był nasz kolega z GL ”Słowo” Withkacy Zaborniak.

3 lutego 2015 r.
W Przecławiu, w Miejskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie autorskie z mieleckim felietonistą i poetą Andrzejem Talarkiem, autorem tomików:” Antymateria”, "Szukając domu. Wiersze wędrujące” i „Diesirae? Wiersze niepolityczne”. Do swych dzieł poeta dołączył najnowsze wydanie tomiku poezji pt.”Jak Piłat”.

11 kwietnia 2015 r.
W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu  miało miejsce uroczyste spotkanie literackie „Popołudnie z poezją Mieczysława Działowskiego”, równoznaczne z promocją ostatniego tomiku poezji ”Z płomieni pamięci” wydanego w 2015 r. przez seniora Grupy Literackiej” Słowo”. Stach Ożóg przedstawił teksty z książki oraz fraszki,  z wydanej w 2014 r. książki „Fraszki”. Wystąpiła wokalistka Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej im. M Karłowicza w Mielcu Jadwiga Huber.

7 maja 2015 r.
W szczelnie wypełnionej sali klubu Bohema, w podziemiach Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, odbyła się promocja Almanachu Podkarpackiej Izby Poetów, który zawiera  prezentacje siedemnastu twórców, poetów i prozaików z regionu Podkarpacia. Znalazły się w nim także utwory następujących twórców z Mielca: Edwarda Guziakiewicza, Zbigniewa Michalskiego, Andrzeja Talarka i Stefana Michała Żarowa.


14 maja2015 r.
W czytelni MBP im. M. Wańkowicza- Filia Nr 2 w Stalowej Woli, podczas spotkania autorskiego Aleksandry Piguły z GL”Słowo”z Mielca została zaprezentowana poezja autorki z tomików ” Kropla”, „Dłonie”, „Skrzydła”. Wiersze czytali : Agata Linek, Joanna Bulicz i Stefan Żarów.

26 maja 2015 r.
W studiu radiowym Polskiego Radia Rzeszów, podczas imprezy organizowanej przez Wydawnictwo ”Sowello” i PR Rzeszów, odbyła się promocja najnowszego tomiku poezji Joanny Kłaczyńskiej „Melancholia elegancka siostra smutku”. Jako znakomici interpretatorzy tekstów wystąpili Maria Orłowska z Mielca i Jan Niemaszek, aktor scen polskich.

14 czerwca 2015 r.
Promocja tomiku poezji „Melancholia elegancka siostra smutku” Joanny Kłaczyńskiej, poetki GL Słowo w MBP w Mielcu. Uroczystość zgromadziła kolegów po piórze, kilka znakomitości mieleckich, łącznie ze zdobywcą tytułu Mielczanina Roku 2014 tygodnika Korso, Jerzym Andrusiewiczem. Wybrane wiersze z tomiku czytali Maria Orłowska i autorka.

11 lipca 2015 r.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej miało miejsce spotkanie autorskie z siostrą Dawidą Ryll ze Zgromadzenia Sióstr Michaelitek. Autorka zaprezentowała znakomitą poezję z tomiku „Czytanie z księgi lat” a ponadto tomik „Ścieżki niedalekie” oraz powieść „Dom w cieniu skrzydeł”, skonstruowaną na biografii Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek, założycielki zgromadzenia.

30 lipca 2015 r.
Na rynku pojawiło się pierwsze wydanie książki pt. „Alfabet szyfru”autorstwa Damiana Tomeckiego, nakładem wydawnictwa Novae Res. Niesamowity sukces mieleckiego pisarza można mierzyć faktem, że książka znajdzie się na półkach największych sieci księgarni w Polsce takich jak, np. Matras czy Empik.

28 sierpnia 2015 r.
W Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się V Spotkania Lotniczych Pokoleń. Podczas spotkania wręczono nagrody laureatom piątej edycji konkursów literackiego „Na skrzydłach Ikara”i fotograficzno- plastycznego „Samolot w obiektywie i palecie barw” nad którymi patronat objął poseł do Parlamentu  Europejskiego, Tomasz Poręba. W konkursie literackim „Na skrzydłach Ikara”zostali nagrodzeni członkowie GL „Słowo:

II miejsce Andrzej Talarek (godło: NIEZŁOMNY)  
III miejsce; Monika Cichoń (godło: GALATEA) z Podborza, gmina Wadowice Górne.
Wyróżnieni : Barbara Bernat, Aleksandra Piguła, Zbigniew Michalski, Kazimierz Trela.W konkursie fotograficzno-plastycznym  „Samolot w obiektywie i palecie barw” Elżbieta Żuchowska-Pezda otrzymała wyróżnienie.

5 września 2015 r.
Grupa Literacka „Słowo”świętowała 9. rocznicę powołania do życia. Literackie tony muzyczne  przedstawił w solowym występie lider zespołu "CanticaRomanza", Przemysław Pawłowski. Podczas spotkania z małymi formami teatralnymi wystąpił niezastąpiony rzeszowski recytator, aktor i reżyser  Stach Ożóg.

30 września 2015 r.
W hali Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Rzeszowie miała miejsce uroczystość wręczenia Złotych Piór oraz Nagród Zarządu i Nagrody Prezesa Oddziału ZLP w Rzeszowie za 2014rok. Mieczysław  Działowski - członek Grupy Literackiej w Mielcu otrzymał nagrodę Złote Pióro,za interesujące wątki lotnicze w wierszach i prozie wspomnieniowej. W uroczystości uczestniczyli i wspierali laureata: prezes „Słowa” Zbigniew Michalski oraz Jan Stępień, Edward Guziakiewicz, Aleksandra Piguła, Teresa Elżbieta Pyzik i Roman Trojnacki.

3 października 2015 r.
W czytelni MBP w Mielcu odbyła się  na promocja powieści „Alfabet szyfru” Damiana Tomeckiego. W programie w prezentacji wybranych treści utworu wystąpili: Jan Stępień, śpiew i akompaniament - Wojciech Węgrzyn, Sara Girgis, Klaudia Litwin.

17 października 2015 r. 150 impreza Grupy
W Muzeum Regionalnym w Mielcu Aleksandra Piguła  przedstawiła swój czwarty już tomik poezji "Karuzela." Wiersze recytowali Maria Orłowska i Stefan Żarów. Wystąpił również duet akordeonowy PSM im. M. Karłowicza w Mielcu i zespół "Łódź Piotrowa" z Parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu - kierowany przez Jana Robaka.

5 Grudnia 2015 r.
W czytelni MBP w Mielcu miało miejsce kolejne święto poezji Grupy Literackiej „Słowo” przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu – uroczyste zakończenie roku artystycznego.Odbyła się promocja tomiku „Trzepotem skrzydeł” Moniki Cichoń, laureatki Nagrody Literackiej im. Jarosława Zielińskiego „Złota Róża” z roku 2014, której tomik w roku obecnym, w nowej serii poetyckiej „44 wiersze”, został wydrukowany przez warszawską agencję wydawniczą ATM, otwierając publikacje laureatów Nagrody. Wystąpili: CanticaRomanza i Jadwiga Klaus oraz Stefan Żarów. Wernisaż obrazów: Marii Zapolskiej.

16 grudnia 2015  r.
W Sali Nr 1 Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, w dniu 16 grudnia 2015 r. odbyła się druga, po promocji warszawskiej 25 listopada 2015 r., promocja tomiku „chiaroscuro” Withkacego Zaborniaka – mielczanina, przyjaciela Grupy Literackiej „Słowo” przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, przebywającego od ponad dwudziestu lat w Grecji. Recytowali Maria Orłowska i Stefan Żarów, zaśpiewał – Andrzej Szęszoł.

Teresa Pyzik

Please publish modules in offcanvas position.