10 stycznia 2015 r.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu odbyła się uroczysta promocja Artefaktów - Mieleckiego Rocznika Literackiego Nr 3(2014). Obecny był prezes Towarzystwa Jerzy Kazana, wiceprezesi: Maria Błażków i Józef Roguz, jak również członkowie Zarządu TMZM. Wystąpił mielecki zespół CanticaRomanza. Recytacji utworów zamieszczonych w numerze podjęli się Barbara Augustyn z Janem Stępniem.

28 stycznia 2015 r.
W Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie miał miejsce wieczór autorski Aleksandry Piguły „Popołudnie z poezją”.Gościem specjalnym spotkania był nasz kolega z GL ”Słowo” Withkacy Zaborniak.

3 lutego 2015 r.
W Przecławiu, w Miejskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie autorskie z mieleckim felietonistą i poetą Andrzejem Talarkiem, autorem tomików:” Antymateria”, "Szukając domu. Wiersze wędrujące” i „Diesirae? Wiersze niepolityczne”. Do swych dzieł poeta dołączył najnowsze wydanie tomiku poezji pt.”Jak Piłat”.

11 stycznia 2014 r. Spotkanie autorskie Adama Decowskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu. Recytowali Dorota Kwoka i Stach Ożóg, zaśpiewała Barbara Giża, wernisaż rzeźby zaprezentował członek KŚT Andrzej Ciach.

1 luty 2014 r. Promocja„Artefaktów – Mieleckiego Rocznika Literackiego Nr 2 (2013) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu. Recytacja Jadwiga Klaus i Maria Orłowska, akompaniament duet gitarowy PSM im. M. Karłowicza w Mielcu, śpiew Wojciech Szczurek.

13 luty 2014 r. Spotkanie autorskie Mieczysława Działowskiego w Fili Nr 2 MBP Stalowa Wola. Recytowali Jan Stępień i Barbara Augustyn. Wystąpił duet akordeonowy PSM im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli.

5 stycznia 2013 r.

Wielu miłośników poezji, a w szczególności twórczości Barbary Augustyn, wzięło udział w promocji jej drugiego tomiku poezji „Kątem oka”, która odbyła się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu. Występy podczas imprezy rozpoczęła śpiewająco Barbara Giża. Recytowały Kornelia i Dominika Batko oraz Agnieszka Grzyb. Podczas imprezy swoje rzeźby przedstawiła Wiesława Weronika Górak.

1.  13 stycznia 2012 r.
Na portalu hej. mielec została zaprezentowana sylwetka Jerzego Mamcarza,  poety, kompozytora, pieśniarza, autora piosenek, gitarzysty, satyryka, barda, członka kilku stowarzyszeń artystycznych, twórcy Warszawskiej Sceny Bardów, od 2006 roku dyr. art. Festiwalu im. Jonasza Kofty ”Moja Wolności”, absolwenta Politechniki Krakowskiej, będącego członkiem Grupy Literackiej „Słowo”, działającej przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu.
{flike id=500}

2.  14 stycznia 2012 r.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu, gościem Grupy Literackiej „Słowo”, działającej przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu, był poeta Piotr Jemioło: absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu, studiujący na kierunku krytyka literacka na Wydziale Filologii Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie, zdobywca nagród i wyróżnień w konkursach literackich. Razem z nim wystąpili Janusz Radwański i Szymon Węglowski.

Please publish modules in offcanvas position.