W cyklu imprez autorskich, w ramach kolejnej odsłony Podkarpackiej Izby Poetów w Klubie „Turkus” Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, z miejscowym środowiskiem literackim,

reprezentowanym w większości przez członków Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie i Związku Literatów Polskich – Oddział Rzeszów,  20 września 2012 r. spotkał poeta Stefan Żarów, wiceprezes Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie oraz członek Grupy Literackiej „Słowo”, działającej przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, znany przede wszystkim z  prezentacji swojej poezji w rozlicznych publikacjach zbiorowych, prasowych i internetowych, człowiek o bogatej biografii nie tylko artystycznej, animator kultury i działacz samorządowy, pracujący od 2003 roku w WDK Rzeszów.

Spotkanie, zgodnie z przyjętym zwyczajem, rozpoczął gospodarz Izby Czesław Drąg, zapraszając przed mikrofony, zainstalowane w centralnym miejscu Klubu, instruktor Danutę Pado i Stefana Żarowa. Razem z nimi na scenę „Turkusu” wkroczył także Sebastian Stachurski – lider zespołu „Portal Blues”. Tak rozpoczęła się, przy wypełnionej do ostatniego miejsca klubowej sali, wędrówka poprzez liryczne pejzaże twórczości mieleckiego poety, który, chociaż debiutował w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, do tej pory nie wydał własnego tomiku poezji. Interpretacji wierszy, w wykonaniu Danuty Pado i Stefana Żarowa, towarzyszył wyrazisty tembr głosu, występującego z akompaniamentem gitary, Sebastiana Stachurskiego. Jeden z wierszy bez tytułu, dedykowanych przez poetę własnej mamie, wydrukowanych ostatnio przez miesięcznik literacki „Akant” , zaprezentowała aktorka Jolanta Nord. Całość prezentacji, zważywszy na możliwości techniczne Klubu „Turkus”, naprawdę się podobała, Świadczyły o tym oklaski w czasie jej trwania.

Równie ciekawie rozpoczęła się dyskusja z autorem wierszy: Stefan Żarów, tak samo bardzo mocno jak przywiązanie do Ziemi Mieleckiej i swojej działalności kulturalnej na terenie miasta Mielca w poprzednich dekadach, przedstawił swoją fascynację poezją lingwistyczną, poprzez identyfikowanie się w wierszach z wszystkimi znanymi postaciami tego nurtu, działającymi zarówno w Polsce oraz na świecie; przedstawił swoją fascynację poezją rosyjską; przedstawił swoje podróże na byłe Kresy Wschodnie wraz z ostatnim numerem „Semper Fidelis” (pismo miłośników Lwowa i Kresów południowo – wschodnich), w którym zamieszczone zostały dwa wiersze gościa Izby. Szeroką dyskusję rozpoczął Czesław Drąg. Wzięli w niej udział: Anna Czajka, Katarzyna Pajdak, Adam Decowski, Jerzy Nawrocki, Alicja Borowiec i inni. Stefan Żarów, w podziękowaniu za spotkanie, otrzymał upominki. Jeden z nich wręczyła poetka Dorota Kwoka.

Finałem spotkania była zbiorowa fotografia członków RSTK Rzeszów, na czele z prezesem Józefem Kawałkiem, i wszystkich obecnych członków Związku Literatów Polskich.Please publish modules in offcanvas position.