1.  13 stycznia 2012 r.
Na portalu hej. mielec została zaprezentowana sylwetka Jerzego Mamcarza,  poety, kompozytora, pieśniarza, autora piosenek, gitarzysty, satyryka, barda, członka kilku stowarzyszeń artystycznych, twórcy Warszawskiej Sceny Bardów, od 2006 roku dyr. art. Festiwalu im. Jonasza Kofty ”Moja Wolności”, absolwenta Politechniki Krakowskiej, będącego członkiem Grupy Literackiej „Słowo”, działającej przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu.
{flike id=500}

2.  14 stycznia 2012 r.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu, gościem Grupy Literackiej „Słowo”, działającej przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu, był poeta Piotr Jemioło: absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu, studiujący na kierunku krytyka literacka na Wydziale Filologii Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie, zdobywca nagród i wyróżnień w konkursach literackich. Razem z nim wystąpili Janusz Radwański i Szymon Węglowski.


3.  4 luty 2012 r.
W MBP Mielec, spotkanie z poezją Marty Herdzik – Męcińskiej i Grzegorza Męcińskiego, zapoczątkowało cykl wymiany dorobku twórców pomiędzy Grupą Literacką „Słowo” i Stowarzyszeniem Literackim „Witryna” w Stalowej Woli.  Wystąpili: Dorota Kwoka i Stach Ożóg,  odwołała swój występ Barbara Giża.

4. 24 luty 2012 r.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Nr 2 w Stalowej Woli spotkanie autorskie Piotra Duraka. Razem z członkiem Grupy Literackiej „Słowo” zaprezentował się Marek Skibiński artysta malarz, którego wernisaż prac odbywał się w bibliotece. Część artystyczną rozpoczęło  trio klarnetowe Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli. Potem zaprezentował swoje książki Piotr Durak, przeplatając swój występ piosenką literacką we własnym wykonaniu.

5. 3 marca 2012 r.
W MBP Mielec dobyła się prezentacja, członkini Grupy,  Barbary Augustyn pt.  „Chwila z Szymborską”. W jej trakcie odbyła się projekcja filmu o Szymborskiej „Ciekawe życie”.

6. 20 marca 2012 r.
W magazynie „Parnas” TVP Rzeszów, w programie zrealizowanym 17 lutego 2012 r. w MBP Mielec, przez ekipę programu z red. Małgorzatą Bożek udział wzięli: Zbigniew Michalski, Teresa Pyzik, Barbara Augustyn, Magdalena Korzeń, Piotr Durak, Mieczysław Działowski i Maria Błązków.

 

 

7. 28 marca 2012 r.
Na portalu hej. mielec  zaprezentowana została twórczość Marcina Nizurskiego, członka Grupy Literackiej „Słowo, artysty malarza, którego grafiki znalazły się  dotychczas w  kilku wydanych książkach mieleckiej formacji literackiej.

8.11 kwietnia 2012 r.   
Na portalu hej. mielec  zaprezentowana została twórczość Karoliny Pazdan, członkini Grupy Literackiej „Słowo, która aktywnie działa na forum Grupy.

9. 11 maja 2012 r.
Benefis Jerzego Mamcarza 40 – lecie pracy artystycznej w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Wystąpili: Jerzy Mamcarz, Krzysztof Heering, Zbigniew Zamachowski, Olga i Andrzej Szęszołowie z zespołem, Olgierd Łukaszewicz, Stanisław Klawe, Marek Bałata, zespół 3 zmiana w składzie: Wacław Firlit, Zbigniew Maniak, Jasiek Kusek, Agata Kusek, Kuba Blokesz i Waldemar Ruda. Patronat medialny Grupy Literackiej „Słowo” z Mielca. Jerzy Mamcarz otrzymał, z rąk senatora Władysława Ortyla, odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej”.

10. 12 maja 2012 r.
W MBP Mielec odbyła się impreza „W kręgu słowa”, w czasie której zaprezentowały swoją poezję Aleksandra Piguła i Teresa Elżbieta Pyzik. Wystąpiły obie członkinie „Słowa”(recytacja) i Barbara Giża (śpiew).

11. 16 maja 2012 r.
Po finale konkursu literackiego „Przeciągi literackie”, w godzinach popołudniowych, odbyło się spotkanie z Józefem Baranem i Adamem Ziemianinem, którzy osobiście prezentowali swoje utwory. Piosenki, autorstwa obu poetów, prezentował Piotr Durak. W spotkaniu wzięło udział wielu członków „Słowa”.

12. 31 maja 2012 r.
Finał VIII Ogólnopolskiego i Polonijnego Turnieju Poetyckiego  o „Srebrne Pióro” Prezydenta Miasta Mielca (PBW Rzeszów – Filia Mielec). Wśród nagrodzonych, w kategorii dorośli, członek „Słowa” Mieczysław Działowski.

13. 2 czerwca 2012 r.
W MBP w Mielcu odbyło się spotkanie autorskie Ryszarda Mścisza, który przywiózł do naszego miasta swoją poezję z ostatniego tomiku "Strumienie poezji" (Stalowa Wola 2010) i humoreski z książki "Swojski diabeł  inne humoreski (Stalowa Wola 2012). Wystąpiła Grupa Wokalno – Instrumentalna PTG „Sokół 1893” z  Mielca.

14.  17 czerwca 2012 r.
W Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyła się promocję drugiego tomiku poezji Andrzeja Talarka „Szukając domu. Wiersze wędrujące”.  Wystąpili: Dorota Kwoka i Stach Ożóg (recytacja) oraz zespół „CanticaRomanza”.  Promocji towarzyszył wernisaż obrazów olejnych Natalii Talarek i rzeźb ojca autora tomiku Adolfa Talarka.

15. 4 sierpnia 2012 r.
Prezentacja poezji Katarzyny Łysoń, członkini Grupy Literackiej „Słowo”, na portalu hej. mielec

16. 4 sierpnia 2012 r.
W MBP Mielec odbyło się spotkanie autorskie Celiny Depy i Doroty Kwoki „Kobiecym głosem”. Wiersze ze swoich tomików zaprezentowały kolejno Celina Depa i Dorota Kwoka. Między ich występami wystąpiła dwukrotnie Barbara Giża (śpiew).

17.  1 września 2012 r.
W MBP Mielec odbyło się spotkanie z okazji VI rocznicy powstania Grupy Literackiej „Słowo”. Wiersze Jerzego Mamcarza zaprezentował Michał Różycki. Jako goście specjalni wystąpili Olga i Andrzej Szęszołowie.

18. 10 września 2012 r.
Na portalu hej. mielec została zaprezentowana poezja, członkini Grupy, Teresy Pyzik.

19. 13 września 2012 r.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Nr 2 w Stalowej Woli odbyła się promocja „Diesirae? Wiersze niepolityczne” Andrzeja Talarka. Recytowali Dorota Kwoka i Piotr Durak, zaśpiewał Piotr Durak. Promocję tomiku przedstawił jej autor Ryszard Mścisz.

20. 20 września 2012 r.
W trakcie Podkarpackiej Izby Poetów, w klubie „Turkus” WDK w Rzeszowie, swoją poezję zaprezentował, członek Grupy Literackiej „Słowo”, Stefan Żarów. Recytowali: Danuta Pado i Stefan Żarów. Zaśpiewał Sebastian Stachurski.

21. 24 września 2012 r.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu gościła Olga Rudnicka, autorka kilku popularnych, cenionych powieści opowiadała o swoich inspiracjach i emocjach dotyczących twórczości.

22. 26 września 2012 r.
W ramach spotkań literackich Wieczór Poezji z cyklu „Poetycki Zaścianek”, Ona i ON, Przestrzeń i Czas Dorota Kwoka i Stefan Żarów spotkali się z miłośnikami swojej twórczości.Spotkania te organizowane są cyklicznie, przez Pub Galeria Stara Drukarnia w Rzeszowie.

23. 6 października 2012 r.
Promocja , w MBP Mielec, tomiku poezji „Kropla”, członkini Grupy „Słowo”,  Aleksandry Piguły. Wystąpiła Grupa Wokalno – Instrumentalna „Sokół 1893” w Mielcu. Wernisaż malarstwa Grażyny Pieróg – Kotlarz.

24. 21 października 2012 r.
Promocja tomiku poezji „Diesirae? Wiersze niepolityczne” Andrzeja Talarka w Sali Nr 1 Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Wystąpili: chór „Akord” ZNP i SCK w Mielcu dyrygent Paweł Lis (śpiew) i Maria Orłowska (recytacja).

25. 6 listopada 2012 r.
Spotkanie „Trzy pokolenia – sztuka jako część życia” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Chociaż spotkanie dotyczyło tradycji artystycznych rodziny Andrzeja Talarka, ojca Adolfa i córki Natalii, związane było literaturą i Andrzejem Talarkiem, członkiem Grupy Literackiej „Słowo”, działającej przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu. Prowadzenie: Grzegorz Kociuba. Recytowali uczniowie Gimnazjum Publicznego Nr I im. S. Jachowicza w Tarnobrzegu.

26. 10 listopada 2012 r.
Promocja tomiku „W lustrze babiego lata” Teresy Elżbiety Pyzik w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu. Wystąpili: Jadwiga Klaus i Magdalena Kriger (recytacja) i Julia Kożuszna (śpiew). Wernisaż malarstwa Haliny Saj z Klubu Środowisk Twórczych.

27. 16 listopada 2012 r.
Finał konkursu „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym. Nagrodzeni członkowie „Słowa” Zbigniew Michalski i Józefa Kardyś. Wyróżnieni: Maria Kusek, Natalia Matkowska i Tomasz Pycior.  Nagroda specjalna, senatora Władysława Ortyla, Mieczysław Działowski.

28. 28 listopada 2012 r.
W Samorządowym Dom Kultury w Tuszymie odbyło się spotkanie z poezją z tomiku „W lustrze babiego lata” Teresy E. Pyzik i „Kropla” Aleksandry Piguły. Spotkaniu towarzyszyły: wystawa kwiatów i wikliny Marii Kozioł z Tuszymy, wystawa haftów Barbary Dragan z Rzemienia oraz wystawa fotografii i wikliny Józefy Krzak z Przecławia.

29. 8 grudnia 2012 r.
W MBP w Mielcu odbyło się ostatnie spotkanie w roku, w ramach wymiany pomiędzy Grupą Literacką „Słowo” i Stowarzyszeniem Literackim „Witryna” w Stalowej Woli podczas którego gościem była Barbara Mazurkiewicz. Zaśpiewała Barbara Giża, recytowali Jadwiga Klaus i Jan Stępień.  

Please publish modules in offcanvas position.