Warsztaty literackie członków Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO z Agatą Linek

25 kwietnia 2019 roku Agata Linek poprowadziła pierwsze w tym roku ciekawie i konstruktywnie warsztaty literackie dla członków Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO.

Były to już drugie warsztaty z Agatą Linek, które skłoniły członków Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” do kreatywnego tworzenia i głębszego spojrzenia na własny warsztat literacki. Prowadzącą powitali prezes TMZM Janusz Chojecki i prezes MGL SŁOWO Aleksandra Piguła. 

W zajęciach uczestniczyli także: wiceprezes MGL SŁOWO Teresa Elżbieta  Pyzik, Małgorzata  Mikina, Ewelina Łopuszańska, Iwona Szetela, Danuta Rusin, Wanda Ludian, Henryka Marek, Adam Kopacz i Elżbieta Żuchowska-Pezda.  Każdy z uczestników warsztatów zaprezentował wiersz na zadany wcześniej  temat ( dotyczący postaci mandaryna, Mony Lizy lub Joanny d’Arc) i  napisał własny utwór  o  wybranej przez prowadzącą postaci . Podczas zajęć stworzyliśmy wspólnie listę  czynników, które pobudzają wenę twórczą i mogą służyć w wykorzystaniu ich w procesie twórczym. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany spostrzeżeń, inspiracji, tworzenia wiersza, szukania nowych pomysłów i form literackich. Były też swoistą formą integracji członków grupy.

Agata Linek to absolwentka Wiedzy o Teatrze, Kulturoznawstwa Międzynarodowego, Animacji Społeczno-Kulturalnej oraz podyplomowego Studium Literacko–Artystycznego na UJ w Krakowie, znana w środowisku literackim poetka, prozatorka, animatorka kultury, redaktorka tomików, almanachów ( w tym Almanachu „Schowane między słowami” MGL „Słowo”), recenzentka poezji, krytyk teatralny, autorka czterech tomików poezji, obecnie doktorantka Instytutu Filozofii UJ, gdzie pisze rozprawę o poezjoterapii i członek zarządu i sekretarz ZLP Rzeszów.

Pierwsze z trzech zaplanowanych na ten rok warsztaty zorganizowane w ramach wspólnego projektu Gminy Mielec i TMZM zapewne zachęcą innych członków grupy do doskonalenia siebie.

Aleksandra Piguła


fot. Bogusław Trojnacki


Please publish modules in offcanvas position.